Rregullat e Forumit

Shko poshtė

Rregullat e Forumit Empty Rregullat e Forumit

Mesazh  Admin prej Wed Nov 28, 2007 3:38 am

Pasi qė jeni regjistruar nė diti-ks.albanianforum.net forum ju automatikisht keni pranuar kushtet e pėrdorimit dhe u jeni bindur rregullores sė diti-ks.albanianforum.net forumit. Regjistrimi nė forum ėshtė falas. Forumi ėshtė ēdo herė nėn kontroll dhe njėkohėsisht mirėmbajtja ėshtė pjesė e rregullores. Thyerja e rregullorės mund tė pasoj me pėrjshtimin e anėtarit nga forumi. Tė gjitha vendimet e administratorėve janė pėrfundimtare.
Ky forum ėshtė forum i diti-ks.albanianforum.net dhe kėtu preferohet tė pėrdoret gjuha shqipe.
Rregullat kryesore tė Forumit.

1. Sjellja shoqėrore
Asnjė shkrim me pėrmbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do tė tolerohet. Tė gjitha shkrimet e tilla do tė fshihen pa paralajmėrim. Kėtu bėjnė pjesė edhe fotografitė me pėrmbajtje tė papranueshme. Kėrcėnimet ndaj anėtarėve tė tjerė nuk do tė tolerohen. Ju jeni i mirėseardhur qė tė shprehni mendimet tuaj dhe tė sfidoni tė tjerėt me mendimet apo opinionet tuaja, por nė mėnyrė tė rrespektueshme dhe pa e fyer askėnd.
Fyerja e anėtarėve mund tė sjellė deri te pėrjashtimi i anėtarit.

2. Gjuha e Forumit
Forumi i diti-ks.albanianforum.net ėshtė forum nė gjuhėn shqipe dhe tė gjitha postimet nė forum duhet tė bėhen nė gjuhėn shqipe, pėrveē citimeve, teksteve tė librave, termave internacional, etj. Nė forum tė pėrdoren sa mė pak lokalizmat dhe tė mundohemi tė shkruajmė me gjuhė sa mė tė pastėr.

3. Pėrsėritja e temave
Mos hapni tema tė njejta nė shumė rubrika njėkohėsisht. Para se tė hapni njė temė shikoni se a egziston ajo temė nė Forum. Temat e pėrsėritura do tė fshihen. Ju lusim qė gjatė hapjes sė temave tė hapni temat nė rubrikat pėrkatėse.

4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
Logo personale nuk duhet tė jetė mė e madhe se 80x80 piksela. Firma juaj nuk duhet tė pėrmbajė imazhe mė tė mėdha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kalojė 3 rreshta me 200 simbole. Nė firmėn tuaj nuk duhet tė ketė linqe tė faqeve tjera,pra asnne reklame e ndonje websiti ose forumi nuk tolerohet.Nese ndokush perdor mund tė merrė Vėrejtje.
Administratori ka tė drejtė tė fshijė logon tuaj personale apo firmėn nėse nuk ėshtė nė pajtim me Rregulloren e Forumit.

5. SPAM, Marketing
Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė kuptimplota, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotikon apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalohet. Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen.

6. Identitetet e dyfishta
Nėse zbulojmė se ndonjė anėtarė po pėrdorė dy apo mė shumė emra nė forum do tė pėrjashtohet nga forumi, posaēėrisht nėse paraqitet nė gjini tė ndryshme.

7. Editimi i postimeve
Administratorėt kanė tė drejtė tė editojnė apo fshijnė postimet tuaja nga forumi nėse janė nė kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nėse mendoni se iu ėshtė bėrė e padrejtė nė fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit.


8. Ndalesat
Nuk lejohet publikimi i fotove apo edhe liqeve qė kan pėrmbajtje erotike apo edhe pornografike, nėse veq do tė ketė kėsi publikime do merren masa drasatike ndaj antarit/antares !

9. Ndalohet madhėsia e shkronjave tek firma
Ndalohet madhėsia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhėsia tek firma duhet tė jetė normal jo shkronjat e rritura shumė. Nė rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me njė format tė madh, firma do t'iu editohet ose do tė merr Vėrejtje.

10. Ndalohen temat Fetare
Ai antarė qė hap ndonje temė me pėrmbajtje fetare do tė merr Vėrejtje ose do tė pėrjashtohet nga forumi.

11. Ndalohen temat rreth Hackimit
Ky forum eshte forum per oferta , andaj diqka tė tillė rreth hackimit nuk do tė ketė. Ai antar qė poston apo kėrkon diqka tė tillė do tė merr Vėrejtje.

12. Ndalohen temat politike
Sa i pėrket politikės nėse ka ndonjė lajmė interesant mund ta postoni, e jo me hap tema pėr politikė. Kėtu s'ka politikė.

13. Respekt ndaj STAFFIT tė Forumit
Staffi i forumit ka njė privilegj tė veēantė dhe duhet tė respektohet. Nėse ndokush ofendon dikė nga Staffi, automatikisht do tė jetė i pėrjashtuar nga Forumi


Ju Pershndet Endriti Themelues i Forumit Dhe WebMaster....

Kam Deshir Ti Rrespektoni Sepse Per Ndyshe Mund Te Largoheni NGa Forumi...

Admin
Admin

Numri i postimeve : 86
Registration date : 28/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://diti-ks.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi